Baschetbaliștii naționalei masculine a României au întâlnire cu susținătorii de la Timișoara în centrul municipiului, duminică, 26 iunie, cu începere de la ora 18:30. „Vulturii” pregătesc la Timișoara, jocul împotriva echipei naționale a Luxemburgului, de joi, 30 iunie, ora 19, ce se va disputa pe parchetul din Sala Sporturilor „Constantin Jude”, din pre-calificările Campionatului European 2025.
În staff-ul tehnic al naționalei de baschet masculin seniori a României se găsesc doi reprezentanți ai C.S. S.C.M. O.H.M.A. Timișoara, Dragan Petričević (în calitate de selecționer) și Nenad „Shone” Marković (antrenor secund).
Întregul lot al primei reprezentative de baschet și staff-ul ei tehnic se vor afla duminică la terasa D’Arc, din Piata Unirii, unde vor oferi autografe, invitații și vor interacționa cu iubitorii baschetului.
La ora 19:15, „vulturii” vor porni într-o plimbare spre Catedrala Mitropolitană, urmând ca, pe drum, să continue împărțirea invitațiilor, să facă poze și să ofere autografe.
Cornel Seracin
Foto: www.frbaschet.ro

