Clubul ACS Floreta Timișoara se pregătește pentru participarea la Campionatul Național de Scrimă, destinat categoriilor de vârstă U9, U11 și U13. Acest eveniment de amploare va avea loc în București, în perioada 2-5 iulie 2024.

 

Competiția face parte din proiectul intitulat „ACS Floreta Timișoara - performanță sportivă în scrimă”, care este cofinanțat de Consiliul Județean Timiș. Obiectivul acestui proiect este de a promova excelența în sport și de a încuraja tinerii sportivi să își atingă potențialul maxim în acest sport nobil.

 

„Prin participarea la acest campionat, ne dorim să demonstrăm că pasiunea și dedicarea sunt cheia succesului. Echipa noastră este pregătită să facă față provocărilor și să aducă rezultate remarcabile, reflectând munca asiduă și spiritul de echipă al sportivilor noștri”, transmit reprezentanții clubului timișorean.